Godziny pracy: Pon - Pt 8:00 - 16:00
 Czy wysokość podnoszenia pompy ma znaczenie?

Czy wysokość podnoszenia pompy ma znaczenie?

Do najpopularniejszych rodzajów ogrzewania z pewnością należy ogrzewanie ciśnieniowe, w którym woda krąży pomiędzy źródłem ciepła (kotłem) i grzejnikami – dzięki pompie wytwarzającej odpowiednie ciśnienie. Jeśli chodzi o takie urządzenie, jak pompa obiegowa, wysokość podnoszenia jest parametrem często branym pod uwagę. Jednak czy rzeczywiście warto się nim przejmować? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat, a także informacje, jak wybrać odpowiednią pompę.

Pompa obiegowa – wysokość podnoszenia – czym jest ten parametr?

Zanim przejdziemy do tego, czy wysokość podnoszenia pompy obiegowej ma istotny wpływ na efektywność pracy tego urządzenia i funkcjonowanie całej instalacji, należy wyjaśnić, czym owa wysokość podnoszenia jest. Najprościej rzecz ujmując, wysokość podnoszenia to ciśnienie, które musi wytworzyć pompa, aby zrównoważyć sumę wszystkich oporów przepływu, występujących w instalacji grzewczej. Suma oporów składa się z m.in. strat liniowych w rurociągach oraz strat przepływu na źródle ciepła. Natomiast wysokość geometryczna nie ma wpływu na dobór pompy w obiegu zamkniętym.

Nie ma wątpliwości, że w przypadku pompy obiegowej wysokość podnoszenia jest bardzo istotna i stanowi jeden z dwóch najważniejszych parametrów, które należy uwzględnić podczas wyboru sprzętu tego typu. Drugi z tych parametrów to wymagany przepływ. Istnieją aplikacje pozwalające na szybkie obliczenie parametrów, umożliwiających wybranie odpowiedniej pompy. Jeżeli jednak nie będziesz pewien, jakie urządzenie wybrać, skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy pomogą Ci w podjęciu decyzji, odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę obiegową?

W kwestii pompy obiegowej wysokość podnoszenia oraz wymagany przepływ to dwa najważniejsze, choć niejedyne parametry, na które należy zwrócić uwagę, przed kupnem konkretnego modelu. Istotne jest również to, jaka będzie wielkość instalacji, w której zostanie zamontowana pompa. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia dedykowane zarówno budownictwu jednorodzinnemu i małym obiektom użytkowym, jak i pompy przeznaczone do instalacji przemysłowych oraz dużych obiektów użytkowych.

Nasze urządzenia spełniają najwyższe standardy, są ciche i energooszczędne, zaprojektowane w taki sposób, aby były kompatybilne z systemami instalacji centralnego ogrzewania oraz solarnymi. Wybierając pompę, zwróć uwagę na takie kwestie, jak:

  • maksymalne ciśnienie układu,
  • poziom natężenia dźwięku,
  • klasę izolacji,
  • przepływ,
  • wysokość podnoszenia.

Uwzględniając te parametry, bez problemu będziesz w stanie wybrać urządzenie dopasowane do posiadanej przez Ciebie instalacji. Nasze urządzenia zużywają niewiele energii, umożliwiają wygodną autoregulację prędkości obrotowej i nie powodują hałasu.

Sprawdź nasze produkty

pl_PL