Godziny pracy: Pon - Pt 8:00 - 16:00

Moduł Sterowania Cyrkulacją CWU

Suprera HW 15-12

moduł sterowania pompa cyrkulacyjna suprera hw 15-12

Inteligentny moduł sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej

Zastosowanie:

Suprera HW 15-12 to inteligentny moduł sterowania cyrkulacją ciepłej wody użytkowej, zaprojektowany do instalacji, w których odległość pomiędzy źródłem ciepła (zasobnikiem c.w.u.) a punktami poboru przekracza kilka metrów. HW 15-12 skraca czas oczekiwania na ciepłą wodę do minimum. Dzięki czujnikowi temperatury i przepływu pompa uruchamia się tylko w odpowiednich momentach przez co oszczędzasz wodę i prąd. Podczas gdy inne pompy pracują bez przerwy.

 • Budownictwo jednorodzinne
 • Małe obiekty użytkowe

Dane techniczne i limity:

Zakres wydajności:

Wymiary montażowe: 

rysunek techniczny Moduł Sterowania Cyrkulacją CWU Suprera HW 15-12

Konstrukcja domowych instalacji zapewniających ciepłą wodę w kranie nie zawsze jest idealna. Zdarza się, że punkt poboru ciepłej wody użytkowej znajduje się daleko od jej źródła. W takiej sytuacji trzeba zwykle dłużej czekać na to, aby gorąca woda zaczęła płynąć rurami, i by została doprowadzona do wylewki.

Rozwiązaniem tego problemu jest inteligentny moduł sterowania cyrkulacją C.W.U. Urządzenie to znacznie skraca czas oczekiwania na to, aby móc korzystać z podgrzanej wody. Jest to możliwe ze względu na rozbudowaną funkcjonalność modułu, która zapewnia automatyczne utrzymywanie stałej temperatury cieczy.

Oferowany przez nas moduł sterowania cyrkulacją C.W.U. to nie tylko wygoda i większy komfort dla użytkowników instalacji. Zastosowane rozwiązania gwarantują mniejszy pobór prądu oraz oszczędność, jeśli chodzi o zużycie wody.

Inteligentny moduł sterowania C.W.U. to urządzenie, które czuwa nad cyrkulacją ciepłej wody użytkowej. To dzięki niemu woda ma pożądaną temperaturę zaraz po odkręceniu kranu. Urządzenie to sprawdzi się zwłaszcza w przypadku instalacji, w których odległość pomiędzy źródłem ciepła a punktami poboru przekracza kilka metrów.

Oferowany przez nas moduł sterujący cyrkulacją ciepłej wody użytkowej jest skonstruowany z:

 • obudowy wykonanej z wytrzymałego tworzywa sztucznego,
 • pompy cyrkulacyjnej, której sercem jest silnik umieszczony w plastikowej obudowie,
 • ekranu i wyświetlacza dodatkowego – intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, że obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa. Wpływa to na bezproblemowe korzystanie z modułu.

Maksymalne ciśnienie układu, którego jednym z elementów jest moduł sterowania cyrkulacją, wynosi 1,0 Mpa. Znajduje on zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym oraz w budynkach użytkowych.

Moduł sterowania C.W.U. jest wyposażony zarówno w czujnik temperatury, jak i przepływu – pompa uruchamia się tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Dzięki temu:

 • oszczędzasz wodę – nie musisz marnować zimnej wody, zanim z kranu popłynie taka o odpowiedniej dla Ciebie temperaturze,
 • oszczędzasz energię, gdyż urządzenie to włącza się wtedy, gdy jest to niezbędne.

By użytkownik cieszył się maksimum korzyści z wykorzystywania modułu C.W.U., urządzenie to wzbogacono o liczne funkcje, a w tym między innymi o:

 • funkcję kalibracji czasu,
 • ustawienie czasu pracy,
 • ustawienie opóźnienia,
 • funkcję zapobiegania zamarzaniu.

Ze względu na zastosowany czujnik temperatury pompa uruchamia się wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba – gwarantuje niski pobór prądu, oszczędność wody i zawsze ciepłą wodę w kranie. Dlatego jeśli Twoja instalacja jest zbudowana tak, że odległość pomiędzy źródłem ciepła a punktami poboru przekracza kilka metrów, wybierz to nowoczesne urządzenie z naszej oferty!

pl_PL