Godziny pracy: Pon - Pt 8:00 - 16:00
 Zasada działania cyrkulacji ciepłej wody użytkowej

Zasada działania cyrkulacji ciepłej wody użytkowej

Cyrkulacja C.W.U, czyli obieg ciepłej wody użytkowej, zapewnia do niej dostęp zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna – bez konieczności nagrzewania. Rozwiązanie to jest zdecydowanie najbardziej komfortowe, jeśli chodzi o organizację ciepłej wody w kranie. Przyjrzyjmy się temu, jak działa cyrkulacja ciepłej wody użytkowej. Poniżej wskazujemy zalety i wady decyzji o zakupie pompy cyrkulacyjnej. Wyjaśniamy też, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru urządzenia.

Cyrkulacja C.W.U. – wyższy komfort korzystania z wody użytkowej

Najważniejszym elementem umożliwiającym cyrkulację jest pompa cyrkulacyjna, która poprzez wytworzenie odpowiedniego ciśnienia, zapewnia przepływ wody. Kiedy pompa się włącza, zimna woda, znajdująca się w rurach, jest przepychana z powrotem do zbiornika, a jej miejsce zajmuje cieplejsza woda o pożądanej temperaturze. Cyrkulacja C.W.U. sprawia, że ciepła woda pojawia się w kranie praktycznie od razu po jego odkręceniu. W przypadku innych rozwiązań trzeba zwykle spuścić nieco zimnej wody, zalegającej w rurach. Niewątpliwie to jedna z największych zalet tego rozwiązania.

Oczywiście cyrkulacja C.W.U. powoduje pewne straty energii. Jednocześnie jednak pompa obiegowa znacząco poprawia komfort korzystania z wody użytkowej i ostatecznie jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie dochodzi tutaj do marnowania wody. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz energooszczędne urządzenia, które włączają się wyłącznie w momentach, w których są potrzebne. Tym samym wybierając pompę cyrkulacyjną, zyskujesz komfort i oszczędność, a do tego działasz na korzyść środowiska.

Postaw na jakość i niezawodność

Sprawna cyrkulacja C.W.U. sprawia, że korzystanie z wody użytkowej jest komfortowe i nie wiąże się z koniecznością czekania na ciepłą wodę w kranie. Jeśli chcesz korzystać z pompy obiegowej, zapewniającej sprawną cyrkulację C.W.U., wybierz urządzenie wysokiej jakości – o odpowiednich parametrach. Decydując się na pierwszą lepszą pompę, nie będziesz mieć gwarancji jej efektywnej i optymalnej pracy. Poza tym, tylko jakościowy sprzęt daje szansę na bezawaryjne działanie przez wiele lat. Nadmierna oszczędność na etapie zakupu pompy może skutkować wysokimi kosztami napraw w przyszłości. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie, aby uniknąć problemów z kłopotliwymi awariami.

Nasze urządzenia wyróżniają się niskim poborem energii. Dodatkowo nasze pompy pracują bez generowania niepotrzebnego hałasu, co nie jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku instalacji domowych. Kupując nasze urządzenie, masz pewność, że nie będzie ono zakłócało Twojego codziennego funkcjonowania. Wysokiej klasy silniki z magnesami trwałymi wpływają pozytywnie na efektywność pracy pompy. Sprawdź naszą ofertę, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami. Wytłumaczymy, na czym polega cyrkulacja C.W.U., a także jaką pompę obiegową wybrać i dlaczego.

Sprawdź nasze produkty

pl_PL