Working hours: Mon - Fr 8:00 - 16:00
 • Call us

  +48 57 458 37 35

 • Write to us

  office@suprera.eu

 • Contact form
 Zalety pomp obiegowych Circa

Zalety pomp obiegowych Circa

Instalacja grzewcza jest niezbędna w każdym budynku w celu zapewnienia komfortu termicznego mieszkańcom w chłodniejszych porach roku. Jednak do jej efektywnej pracy nie wystarczą kocioł grzewczy i system rurek zakończonych wymiennikami ciepła w pomieszczeniach. Aby ogrzana woda przemieszczała się w systemie c.o. i oddawała ciepło przez wymienniki, niezbędne jest wymuszenie jej przepływu pompą obiegową.

Jakie funkcje pełnią pompy obiegowe c.o.?

Każdy system grzewczy, bez względu na różnice w budowie działa na podobnych zasadach. Jego zadaniem jest oddawanie ciepła przenoszonego przez medium, dzięki czemu wzrasta temperatura powietrza w pomieszczeniach. Ciepło może być produkowane przez kocioł grzewczy i przenoszone przez wodę lub parę wodną. Może też powstawać na skutek działania prądu, w matach grzewczych czy promiennikach podczerwieni.

W klasycznych systemach wodnych do wymuszenia przepływu cieczy z kotłowni w piwnicy przez wszystkie kondygnacje i pomieszczenia jest niezbędna pompa obiegowa. Może ona mieć różne rozmiary oraz wydajność dostosowaną do wielkości systemu c.o. i zapotrzebowania na ciepło w danym budynku. W mniejszych domach zastosowanie znajdują małe pompy do wody marki Circa. Wyróżniają się funkcjonalnością i oszczędnością w eksploatacji.

Czym wyróżniają się małe pompy do wody?

Wymuszanie przepływu ogrzanego medium w c.o. jest warunkiem dostarczenia ciepła do wszystkich pomieszczeń w budynku. Praca pompy obiegowej jednak wiąże się ze zużyciem prądu, które dodatkowo podnosi koszty ogrzewania domu. W dobie powszechnego oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej oraz zasobów naturalnych nikogo nie satysfakcjonuje montaż energochłonnych urządzeń w nowym domu jednorodzinnym.

Nie oznacza to jednak, że potencjalny inwestor nie ma innego, ekonomicznego rozwiązania. Są nim małe pompy do wody Circa zaprojektowane specjalnie do wspomagania pracy systemów c.o. w budownictwie jednorodzinnym i małych obiektach użytkowych oraz w systemach solarnych. Czym wyróżniają się takie urządzenia?

Zalety małych pomp Circa

Do najważniejszych zalet małych pomp do wody Circa można zaliczyć:

 • energooszczędność, czyli niski pobór prądu niezbędnego do podtrzymania pracy urządzenia;
 • kompaktowe rozmiary, dzięki którym pompa nie zajmuje wiele miejsca;
 • nowoczesną konstrukcję, wykorzystującą silnik z magnesami stałymi;
 • możliwość dostosowania parametrów pracy do zapotrzebowania na ciepło (przetwornica częstotliwości);
 • autoregulację prędkości obrotowej;
 • niski poziom generowanych dźwięków do 43 dBA;
 • automatyczne ustawienie pracy w trybie nocnym.

Małe pompy do wody Circa o wysokości podnoszenia do 6 m są też wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD. Urządzenia pracują pod ciśnieniem 10 barów i zapewniają przepływ cieczy do 3 m3/h. Poza niewątpliwymi korzyściami ekonomicznymi, jakie zapewniają te urządzenia, są one również bardzo wygodne i łatwe w obsłudze. Mogą być montowane dosłownie wszędzie pod warunkiem, że temperatura otoczenia jest dodatnia i nie przekracza 40°C. Wyróżniają się też wysoką trwałością i bezawaryjnością.

en_GB