Working hours: Mon - Fr 8:00 - 16:00
 • Call us

  +48 57 458 37 35

 • Write to us

  office@suprera.eu

 • Contact form

Magnetic Filter

MAGNETO 3/4"

Filtr magnetyczny MAGNETO 3/4 firmy Suprera do zanieczyszczeń

Compact magnetic filter, ideal for installation directly under the boiler

Application:

The MAGNETO magnetic particle filter is the ideal device for solving central heating problems caused by pollution, corrosion and limescale deposits during
normal operation of the installation. Thanks to its compact dimensions, the protection of the installation can be ensured by direct installation of the filter under the boiler, even with limited installation space (e.g. a boiler in a kitchen cabinet). The magnetic filter retains all impurities present in the installation, thus reducing the risk of damage to circulation pumps and the boiler.

Features and Benefits:

ComponentMaterial
MagnetNeodymium
Mesh FilterStainless steel
BodyNickel plated brass
Filter CapNickel plated brass
Isolating ValveBrass
SealsEPDM

Filter design 

Konstrukcja filtra magnetycznego magneto zawór kulowy korpus filtra korek spustowy neodymowy magnes kierunkowy

Aby system ogrzewania i tworzące go urządzenia były sprawne przez długie lata, należy zadbać także o stan cieczy, która jest wykorzystywana do podwyższania temperatury w pomieszczeniach. Podczas normalnej pracy instalacji grzewczej przez cały czas przepływa przez nią woda – jeśli nie jest ona dostatecznie oczyszczona, skutkiem tego mogą być poważne problemy z funkcjonowaniem ogrzewania.

Filtr magnetyczny Magneto i jego montaż to sposób na to, by nie dopuścić do takiej sytuacji. Zadaniem tego urządzenia jest ochrona instalacji grzewczej – jego wykorzystywanie oznacza mniejsze ryzyko uszkodzenia pomp obiegowych.

Podczas normalnej pracy instalacji grzewczej dochodzi do jej częściowej korozji. W wyniku zachodzenia tego procesu w wodzie pojawiają się zanieczyszczenia, które stanowią realne zagrożenie dla niektórych elementów systemu i zdecydowanie zwiększają ryzyko uszkodzenia pomp obiegowych. Oferowany przez nas kompaktowy filtr magnetyczny to urządzenie, dzięki któremu instalacja grzewcza może pozostać w doskonałym stanie technicznym przez długie lata.

Filtr magnetyczny zatrzymuje zanieczyszczenia dzięki temu, że jest skonstruowany z wysokiej jakości komponentów, czyli z:

 • neodymowego magnesu kierunkowego umieszczonego wewnątrz korpusu urządzenia – wyłapuje on wszystkie zanieczyszczenia z dodatkiem żelaza,
 • siatki wkładu filtrującego ze stali nierdzewnej, która służy do zatrzymywania niemagnetycznych osadów,
 • solidnego korpusu z mosiądzu niklowanego i z niezawodnego zaworu kulowego oraz połączeń obrotowych.

   

Tak zbudowany kompaktowy filtr magnetyczny chroni przed każdym rodzajem zanieczyszczeń, co przekłada się na ciągłą ochronę kotła i pompy obiegowej. Zaleca się, aby montować go na obwodzie powrotnym na wejściu do kotła. Taki montaż gwarantuje najlepsze zabezpieczenie urządzeń przed osadzaniem się na nich zanieczyszczeń.

Aby magnetyczny filtr zanieczyszczeń Magneto sprawował się maksymalnie wydajnie, konieczna jest jego okresowa konserwacja. Należy go wyczyścić kilka dni po jego zamontowaniu, ale także przed rozpoczęciem każdego sezonu grzewczego. By oczyścić z zabrudzeń filtr Magneto, trzeba pozbyć się zabrudzeń zalegających na magnetycznym rdzeniu filtra.

Znajdujący się w naszej ofercie filtr magnetyczny zatrzymuje zanieczyszczenia, ale ma znacznie więcej zalet. Do jego atutów można zaliczyć również:

 • kompaktowe wymiary, dzięki czemu jest możliwy bezpośredni montaż filtra bezpośrednio pod kotłem na powrocie z instalacji.
 • zwiększanie wydajności działania instalacji grzewczej,
 • brak problemów związanych z uszkodzeniem kotła i pompy obiegowej.

   

Zatroszcz się o to, aby Twoje ogrzewanie nie zaczęło szwankować w najmniej spodziewanym momencie. Wybierz oferowany przez nas filtr magnetyczny z magnesem neodymowym – chroń kocioł i pompy obiegowe przed zniszczeniem i zoptymalizuj działanie całej instalacji!

en_GB